راهنمای خرید مایکروویو

راهنمای خرید مایکروویو

غزاله حسامی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ 1 سال پیش

مطلب راهنمای خرید مایکروویو از سری مطالب بلاگ انتخاب سنتر است که می ‌تواند یک مرجع نسبتاً کامل برای خرید مناسب ترین نوع مایکروویو با توجه به نیازتان باشد، مایکروویو یا مایکروفر در اصل تفاوتی با یکدیگر ندارند و فقط روش گرم کردن آنها با یکدیگر متمایز می باشد.

مایکروفرها با استفاده از المنت گرمایی مواد غذایی را گرم می‌کنند ولی مایکروویوها با استفاده از امواج الکترومغنایس این کار را انجام می دهند، به هرحال ما هر دو روش تلفظ را در مقاله راهنمای خرید مایکروویو بکار می‌بریم به این دلیل که تلفظ نام این دستگاه در کشور ما سلیقه‌ای می باشد.

برای خرید مایکروفر همانند هر یک از لوازم خانگی برقی ابتدا باید نیازمان از این دستگاه را بررسی کنیم که چه نوع استفاده‌ای از آن خواهیم داشت که در ادامه راهنمای خرید مایکروویو به بررسی انواع مایکروویوها خواهیم پرداخت.

مایکروویو را می‌توانیم جدیدترین عضو آشپزخانه‌های مدرن در آغاز قرن بیست و یکم بنامیم، از آن زمان مایکروویو ها روز به روز پیشرفت کرده و انواع مختلفی از آنها در قالب تجاری و خانگی تولید شده‌اند.

امروزه کمتر خانواده‌ای را می‌توان یافت که یکی از هزاران مدل مایکروفری که سالیانه در جهان تولید می شود را در خانه نداشته باشد یا اقلا به فکر خرید مایکروفر نیفتاده باشد. اگر شما نیز به دنبال خرید یک مایکروویو هستید راهنمای خرید مایکروویو می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

راهنمای خرید انواع مایکروویو

انواع مایکروویوها از نظر فناوری پخت: در ابتدای راهنمای خرید مایکروویو قصد داریم به انواع مدل مایکروویوها اشاره کنیم، مایکروویوها بر اساس استفاده به پنج دسته زیر طبقه بندی می شوند:

  • مایکروویو سولو یا انفرادی (Solo Microwave Oven)
  • مایکروویو گریل (Grill Microwave Oven)
  • مایکروویو همرفت یا کوره ای (Convection Microwave Oven)
  • مایکروویو بالاسری یا کابینتی(Over the Range Microwave Oven)
  • مایکروویو گنجه‌ای (Built-in Microwave Oven)

مایکروویو سولو

معمولی‌ترین و ابتدایی‌ترین گزینه برای خرید مایکروفر که مناسب برای پخت و پز معمولی، گرم کردن مجدد مواد غذایی همچنین به صرفه ترین نوع مایکروویوها می‌باشد ، مایکروویو سولو است.

مایکروویو گریل

مایکروویو بعدی که در راهنمای خرید مایکروویو با آن آشنا خواهید شد مایکروویو گریل است، این مدل علاوه بر گرم کردن مجدد با توجه به عنصر گرمایش اضافه‌تر نسبت به مایکرووهای سولو مناسب برای پخت و پز گوشت و سبزیجات می‌باشند، بطوریکه انگار گوشت و سبزیجات در اجاق گاز معمولی طبخ شده‌اند. در حقیقت این مایکروویوها یک درجه از مایکروویهای سولو بالاترند و برای خرید مایکروویو گزینه مناسبی می‌باشند.

مایکروویو همرفت

باید گفت این گزینه خرید مایکروفر مانند یک کوره عمل می کند، در حقیقت این مایکروویوها دارای فن های دمنده یکپارچه‌ای هستند که هوای گرم را به صورت یکنواخت و مانند یک کوره در اطراف مواد غذایی به گردش در میآورند، به طور کلی این مدل مناسب برای طبخ انواع کیک و پیتزا نیز بوده و در کنار سایر قابلیت‌های انواع مایکروویوهای ذکر شده در قبل قابلیت‌های کامل‌تری را دارند.

مایکروویو بالاسری یا کابینتی

این مدل از مایکروویوها برای نصب در بالای اجاق گاز توصیه می شوند و با توجه به فن مکنده‌ای که دارند تا حدودی کار یک هود را نیز انجام می دهند، برای کسانی که به دنبال زیبایی و هارمونی آشپزخانه خود هستند خرید مایکروفر over the range توصیه می شود.

اما باید به این نکته توجه داشت که این سبک از مایکروفرها به دلیل درخواست کم بازار در ایران ، به ندرت در بازار قابل رویت است.

مایکروویو گنجه‌ای

با مطالعه این راهنمای خرید متوجه خواهید شد که طراحی این مایکروویو ها به گونه ای است که در داخل کمد و یا کابینت نصب می شود و جلوه‌ای بی نظیر به آشپزخانه شما می بخشند، این مدل از مایکروویوها معمولا به همراه یک اجاق معمولی در قسمت پایین خود اجرا می گردند که احتمالا در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها این مدل از مایکروویو چشم نواز را دیده‌اید.

راهنمای خرید مایکروویو

سخن پایانی و راهنمای خرید مایکروویو

با توجه به توضیحات بالا و معرفی انواع مایکروویوها ، شایان ذکر است که مدل‌های سولو و گریل امروزه به دلیل کاربرد کمشان ، کمتر در منازل دیده می‌شوند و عموماً از نوع کوره‌ای آنها در منازل استفاده می‌شود که قابلیت‌های متفاوتی مانند پخت انواع غذا ، کیک ، دسر و … را در کنار گریل و داغ کردن غذا نیز دارند.

بنابراین شما می‌توانید با مشاهده انواع مایکروویو در فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی ، انواع مختلف آنها را مشاهده کرده و نسبت به نیاز خود نیز به خرید و استفاده از آن بپردازید. انتخاب سنتر به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی ، نماینده رسمی محصولات، اسنوا ، دوو ، بست ، تکنوگاز و سایر برندهای معتبر نیز می‌باشد و شما می‌توانید به فروشگاه لوازم خانگی انتخاب سنتر به مشاهده و خرید هر یک از انواع مایکروویو‌ها نیز بپردازید.

برچسب ها: مایکروویو
دیدگاه شما چیست

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *