راهنمای انتخاب دستگاه بخور

راهنمای انتخاب دستگاه بخور

لیلا عبدالهی ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ 1 ماه پیش

استفاده از دستگاه بخور می‌تواند مزیت‌ها و فواید بسیاری داشته باشد که از مباحث مربوط به سلامت شخصی گرفته تا شرایط کلی خانه را شامل می‌شود. بنابراین در همین ابتدا مروری بر مهم‌ترین مزیت‌های خرید دستگاه بخور خواهیم داشت.

خورشید تابانِ تابستان یا سیستم گرمایشی خانه در فصول سرد، می‌تواند رطوبت هوای محیط شما را از بین ببرد و باعث خشک شدن پوست شود. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در طول فصول گرم، پوستتان شروع به تَرک خوردن، پوسته پوسته شدن یا حتی خارش می‌کند، بهتر است به فکر خرید یک دستگاه بخور خانگی باشید چراکه طبق ادعای آکادمی پوست آمریکا (American Academy of Dermatology) دستگاه بخور می‌تواند به پیشگیری یا تسکین این دست از مشکلات پوستی کمک کند.

اما با وجود مدل‌های متنوع این محصولات که با امکانات متنوعی همراه است، چگونه باید مدل مناسب را خریداری کنید؟ این مقاله به همین منظور آماده شده است تا اطلاعات شما در این زمینه را افزایش دهد و نکات اساسی برای خرید دستگاه بخور را ارائه کند. با کمک این مقاله خرید هدفمند و آگاهانه‌ای را خواهید داشت و در آینده مجبور به صرف هزینه‌ی مجدد نخواهید شد.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب ویژگی های دستگاه بخور میپردازیم. برای بررسی مطالب بیشتر به بلاگ انتخاب سنتر مراجه کنید.

راهنمای انتخاب دستگاه بخور

مهمترین مزیت‌های خرید دستگاه بخور سرد و گرم

استفاده از دستگاه بخور می‌تواند مزیت‌ها و فواید بسیاری داشته باشد که از مباحث مربوط به سلامت شخصی گرفته تا شرایط کلی خانه را شامل می‌شود. بنابراین در همین ابتدا مروری بر مهم‌ترین مزیت‌های خرید دستگاه بخور خواهیم داشت.

کاهش رسیک ابتلا به یک‌سری از بیماری‌ها

جالب است بدانید که افزودن رطوبت به هوا منجر به کاهش هوای خشک در محیط می‌شود. این مساله خود می‌تواند عاملی برای کاهش رسیک ابتلا به یک‌سری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های پوستی باشد. درواقع در هوای مرطوب (البته به صورت متعادل) ویروس‌ها و سایر باکتری‌ها به صورت طولانی در هوا معلق نخواهند بود و طبیعتا در چنین حالتی احتمال ابتلای شما به یک‌سری از بیماری‌ها کاهش می‌یابد.

بهبود قابلیت کنترل دما

جالب است بدانید که مدیریت هوای خشک دشوار است چراکه قابلیت نگهداری گرما را به خوبی ندارد. در نتیجه به منظور کنترل دما با افزایش هزینه‌‌ی انرژی مواجه خواهید شد. درواقع برای گرم کردن بیشتر محیط نیاز خواهید داشت که دمای سیستم‌ها گرمایشی را بالا ببرید. در چنین حالتی وجود دستگاه بخور سرد می‌تواند رطوبت را به هوا اضافه و در نهایت کنترل دمای محیط را آسان‌تر کند.

بهبود شرایط پوست شما و بهبود تنفس

همانطور که در مقدمه هم ذکر شد، هوای خشک اغلب منجر به خشکی پوست می‌شود. خشکی پوست نیز احتمال خارش، پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی پوست دست‌ها وصورت را بالا می‌برد. بنابراین وجود رطوبت می‌تواند تا حد قابل قبولی این دست از مشکلات را برطرف کند. به تجربه می‌توان دریافت که هوای خشک می‌تواند منجر به گلو درد، خشکی چشم و تحریک مجاری تنفسی شود. بنابراین اضافه کردن رطوبت به هوا باعث بهبود و راحتی در تنفس می‌شود.

انواع دستگاه بخور

دستگاه بخور در مدل‌های متنوعی از جمله رومیزی و کنسولی ( قابلیت قرار گیری بر روی کف زمین)، بخور گرم، بخور سرد یا سرد و گرم (با هم) در بازار وجود دارد. از طرفی رنج قیمت این کالاها هم از تنوع مناسبی برخوردار است و معمولا از ۸۰ هزارتومان تا حدودا ۵ میلیون تومان متغیر است.

انواع دستگاه بخور

دستگاه بخور سرد (Cool Mist Humidifier)

جالب است بدانید که اکثر مردم تمایل به خرید دستگاه‌های مرطوب کننده‌ی هوا از نوع بخور سرد دارند. به گفته‌ی سازمان غذا و دارو در صورت مبتلا شدن به سرما خوردگی وجود یک دستگاه بخور سرد می‌تواند نقش موثری در کاهشِ تورمِ مجاری تنفسی داشته باشد، در چنین حالتی نفس کشیدن بسیار راحت‌تر خواهد شد. به طور کلی دو نوع سیستم بخور سرد در بازار وجود دارد که شامل مدل‌های تبخیری (Evaporative) و اولتراسونیک (Ultrasonic) می‌شود. در همین راستا کارکرد دستگاه‌های بخور سرد از نوع تبخیری به این شکل است که یک فن هوا را به داخل فتیله‌ای مرطوب می‌دمد. در چنین حالتی هوای خنک از طریق فیتیله‌ی داخلی به خارج انتقال می‌یابد. لازم به ذکر است که اگر پس از استفاده، تصمیم به تعویض فتیله‌ی دستگاه داشتید، می‌توانید بسته به مدل آن از ۲۰ هزارتومان الی ۳۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

دستگاه‌های بخور از نوع اولتراسونیک از یک نبولایزر (قطعه‌ای که ذرات آب را به صورت بسیار ریز در هوا پخش می‌کند) که یک صفحه‌ای ارتعاشی و کوچک است، برای ایجاد بخور خنک استفاده می‌کنند. از آنجایی که هیچ نوع فنی در این سیستم‌ها وجود ندارد، مدل‌های اولتراسونیک معمولاً بی‌صداتر از مدل‌های تبخیری هستند. لازم به ذکر است که قیمت دستگاه‌های بخور سرد مدل اولتراسونیک از ۲۰۰ هزارتومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است.

دستگاه بخور گرم (Warm Mist Humidifier)

دستگاه‌های بخور گرم، که به عنوان دستگاه بخار هم شناخته می‌شوند، معمولا ارزان‌ترین گزینه‌ی پیش روی شماست. درواقع کارکرد این مدل‌ها به این شکل است که از یک عنصر حرارتی برای جوشاندن آب و ایجاد بخور گرم استفاده می‌کنند. طبیعتا این مساله به این معنی است که انرژی بیشتری نسبت به دستگاه بخور خنک مصرف می‌کنند. از طرفی در فصول سرد سال، ممکن است ترجیح دهید که بخار گرمی در خانه شناور باشد، به جای اینکه هوای خانه با رطوبت سرد پر شده باشد. البته باید بدانید که این دست از محصولات می‌توانند باعث متورم شدن مجرای بینی و سخت‌تر شدن تنفس شوند، بنابراین نباید از آن‌ها برای تسکین علائم سرماخوردگی استفاده کرد.

دستگاه‌های بخور گرم برای کاهش باکتری‌ها و پاک‌سازی محیط گزینه‌های بهتری هستند و می‌توانند سطوح بالاتری از رطوبت را در اتاق فراهم کنند. همچنین با وجود این نوع از دستگاه‌های بخور می‌توانند برخی محصولات دارویی را برای تسکین سرفه‌های خشک در فضا پخش کنید. توصیه می‌شود که از دستگاه بخور گرم در اتاق کودکان استفاده نکنید، چراکه مخزن این دستگاه حاوی آب داغ است که در صورت بالا آمدن یا نشتی رطوبت، می‌تواند برای کودک خطرساز (سوختگی با آب داغ) باشد. قیمت دستگاه بخور گرم از ۸۰ هزارتومان تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است.

دستگاه بخور سرد و گرم

دستگاه بخور سرد و گرم (Dual-mist Humidifier)

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، دستگاه بخور دو کاره قابلیت شیفت از حالت سرد به گرم را دارد. چنین قابلیتی می‌تواند نیازهای شما را در گستره‌ی وسیع‌تری برطرف کند، اما قیمت آن نسبت به مدل‌ها تک کاره بالاتر است.

بهترین دستگاه بخور برای اتاق‌هایی با اندازه‌های مختلف

برای تعیین میزان رطوبت مورد نیاز برای اتاق، در ابتدا باید متراژ اتاق را بر حسب مترمربع اندازه‌گیری کنید. برای ایجاد رطوبت در اتاق‌های کوچک تا متوسط، استفاده از دستگاه بخورهای رومیزی کم هزینه‌ترین گزینه‌ی انتخابی است، اما نیاز است تا مخازن کوچک آن را دائما پر از آب کنید! این در حالی است که برای فضاهای بزرگ، مدل‌های کنسولی بهترین نمونه‌های موجود برای خرید هستند که می‌توانند هوای اتاق را تا حجم وسیعی مرطوب کنند.

دستگاه‌های بخور مدل کنسولی از مخازن آب بزرگ تری برخوردار هستند، بنابراین نیاز به پر کردن مجدد در دوره‌های کمتری دارند. البته از آنجایی که این مدل‌ها بزرگ و سنگین‌تر هستند، ممکن است جابه‌جایی آن‌ها راحت نباشد.

به طور کلی دستگاه‌های بخور کوچک برای اتاق‌هایی با اندازه‌ی ۲۷.۸۷ مترمربع (۳۰۰ فوت مربع) مناسب است. مدل‌های متوسط برای فضاهایی با اندازه‌ی ۳۷.۰۶ الی ۴۶.۳۵ مترمربع (۳۹۹ تا ۴۹۹ فوت مربع) و انواع بزرگ‌تر این نوع محصولات، برای اتاق‌هایی به وسعت ۴۶.۴۵ مترمربع (۵۰۰ فوت مربع) مناسب است.

نکات کلیدی برای خرید انواع دستگاه بخور خانگی

بهترین دستگاه بخور

سهولت در استفاده از دستگاه بخور

به یاد داشته باشید که خرید دستگاه بخوری که به راحتی جابجا شود، فاکتوری مهم در زمان خرید است. در هنگام خرید دستگاه بخور از نوع تبخیری، مطمئن شوید که فتیله‌ی آن قابل جایگزینی به شکلی آسان و اقتصادی است، چراکه هر چند وقت یک‌بار باید آن را تعویض کنید. البته این موضوع به مدل و میزان کارکرد دستگاه وابسته است. توصیه می‌شود به دنبال محصولی با دکمه‌ها و منوی کاربرپسند باشید که اطلاعات (دما، میزان رطوبت و…) را به واضح‌ترین شکل ممکن نمایش دهد.

توجه به میزان تولید رطوبت

شاید در زمان خرید دستگاه بخور به این موضوع فکر کنید که صرف نظر از اندازه‌ی اتاق، بزرگ‌ترین دستگاه بخور را تهیه کنید. در چنین حالتی باید اذعان کرد که این کار ایده‌ی خوبی نیست. چراکه بنا بر بنیاد آسم و آلرژی آمریکا، اگر اندازه و میزان تولید رطوبت دستگاه بخور با سایز اتاق تناسبی نداشته باشید، با رطوبت بیش از حد در هوا مواجه خواهید شد. چنین مساله‌ای می‌تواند امکان رشد کپک و کنه‌های زنده در غبار را بالا ببرد و عاملی برای واکنش‌های آلرژیک باشد. در حالت ایدئال، میزان رطوبت خانه‌ی شما باید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد باشد. بنابراین در هنگام خرید این کالا حتما باید به تناسب و میزان رطوبت تولید دستگاه دقت کنید.

قابلیت کنترل رطوبت دستگاه بخور

تقریباً اکثر دستگاه‌های بخور هوشمند قابلیت کنترل رطوبت را دارند و زمانی که میزان رطوبت فضا به مقدار تعیین‌ شده توسط شما برسد، دستگاه به طور اتوماتیک خاموش می‌شود. لازم به تاکید است که این قابلیت در مدل‌های مناسب برای اتاق‌هایی با اندازه‌ی بزرگ بیشتر است. توصیه می‌کنیم که اگر دستگاه خریداری شده چنین قابلیتی ندارد، یک رطوبت‌سنج بخرید تا سطح رطوب اتاق‌تان را کنترل کند، رطوبت‌سنج‌ها از رنج قیمت حدودا ۵۰ هزارتومان به بالا در بازار وجود دارند.

اهمیت تمیز کردن راحت دستگاه

اهمیت تمیز کردن راحت دستگاه از این جهت مهم است که دستگاه بخور به طور مرتب نیاز به تخلیه، شست‌و‌شو و خشک کردن بخش‌های داخلی دارد. اگر دستگاه بخور به‌درستی تمیز نشود، میکروارگانیسم‌ها می‌توانند در مخزن رشد کنند و به هوا منتقل شوند. در چنین حالتی احتمالاً مشکلات تنفسی در پیش خواهد بود، به‌ویژه اگر گروه‌های حساس در خانه حاضر باشند. بنابراین لازم است که قبل از اولین استفاده و همچنین در شروع فصل دستگاه بخور را تمیز کنید.

مدل‌های کم صداتر برای اتاق خواب یا اتاق کودک

انتخاب مدل‌های کم صداتر برای اتاق خواب یا اتاق کودک

برخی از این دستگاه‌ها صدای بیشتری نسبت به سایرین تولید می‌کنند. بنابراین پیشنهاد می‌کینم که برای محیط‌هایی مانند اتاق خواب و دفاتر خانگی که به فضای ساکت‌تری نیاز دارند، مدل‌های اولتراسونیک را به عنوان راه حل انتخاب کنید. چراکه همانطور که قبلا هم اشاره شد، بخارسازهای اولتراسونیک از یک دیافراگم لرزشی خاص برای تولید بخورات تسکین‌دهنده استفاده می‌کند. بنابراین از آنجایی که فن ندارند، این محصولات به طور قابل توجهی کم‌صداتر از سایر مدل‌ها هستند.

توجه به امکانات و قابلیت‌های محصول

در کنار تمام موارد ذکر شده ممکن است دیگر قابلیت‌های دستگاه بخور از جمله خاصیت آنتی باکتریالی، داشتن سرعت‌های چندگانه، قابلیت رطوبت‌سنجی، امکان خارج کردن بخور ولرم و نشانگر میزان آب برای شما قابل توجه باشد. بنابراین در زمان خرید با توجه به نیاز خود دستگاهی با قابلیت‌های مدنظر و البته قیمت بالاتر را تهیه کنید.

استفاده از دستگاه بخور برای نوزاد 

استفاده از دستگاه بخور از جمله ضروری‌ترین گزینه‌ها برای نگهداری از نوزاد و کودک نیست، اما می‌تواند در فصل زمستان ارزشش را داشته باشد.
زمانی که دمای اتاق با استفاده از گرم کننده‌های مختلف در اتاق بالا می‌رود، یک دستگاه بخور سرد در اتاق خواب ممکن است به نوزاد شما کمک کند تا راحت‌تر نفس بکشد، همچنین از خشکی پوست او جلوگیری کند. همچنین توصیه می‌شود که در صورت سرماخوردگی کودک از دستگاه بخور سرد برای اتاق استفاده کنید.

لازم به ذکر است که وجود دستگاه بخور می‌تواند به مرطوب نگه داشتن پوست در صورت ابتلا به اگزما و جلوگیری از خون‌ریزی بینی کودک کمک کنند. البته تمیز کردن دائمی دستگاه اتاق نوزاد و کودک باید با وسواس بیشتری دنبال شود.

استفاده از دستگاه بخور برای نوزاد 

نحوه‌ی نگهداری و تمیز کردن دستگاه بخور

به طور کلی در مدل‌های مختلف دستگاه بخور این عملیات کمی متفاوت است، اما به طور کلی، روند تمیز کردن تقریبا مشابه و به شرح زیر است. به منظور تمیز کردن دستگاه ابتدا باید آن را خاموش کنید و از خالی بودن مخزن آن مطمئن شوید. سپس مخزن را با سرکه‌ی سفید پر کنید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه سرکه در مخزن بماند. پس از سپری شدن زمان لازم سرکه را خالی کنید و داخل مخزن بخورساز را بشویید تا رسوبات معدنی از بین برود.

پس از این مرحله دستگاه را خشک کنید و قسمت‌های مختلف آن را به هم وصل کنید، تا آماده‌ی استفاده‌ی مجدد شود. بهترین روش برای تمیز نگه داشتن دستگاه بخور، انجام عملیات مطرح شده به صورت هفتگی است. چراکه با انجام دوره‌ای این کار در صورت اختلال در عملکرد دستگاه بخور خیلی زود متوجه‌ی آن خواهید شد. همچنین فرصتی به قارچ‌ها و باکتری‌ها برای رشد در مخزن دستگاه نخواهید داد.

پرفروش‌ترین دستگاه‌های بخور در بازار ایران

در هنگام خرید دستگاه بخور باید به فاکتورهای مهمی از جمله خروجی رطوبت، راحتی در استفاده، میزان صدا، بهره‌وری انرژی و دقت رطوبت‌سنجی دستگاه توجه کنید. به طور کلی سازندگان این سری از کالاها اذعان دارند که دستگاه بخور باید با توجه به اندازه و شرایط دمایی اتاق انتخاب و خریداری شود. از طرفی همانطور که اشاره شد، در هنگام خرید بهتر است به چگونگی راه‌اندازی و کارکرد و تمیز کردن آسان هم توجه کنید.

درواقع این مساله از این جهت مهم است که شما باید مرتبا دستگاه را تمیز کنید تا محلی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها نشود. اگر قصد استفاده از دستگاه بخور در اتاق خواب یا اتاق کودک را دارید، بهتر است مدل‌هایی با میزان تولید صدای کم را انتخاب کنید و از دستگاه‌های پر سروصدایی که می‌توانند خواب شما را مختل کنند، دوری کنید.

در کنار این موارد لازم است به برچسب انرژی و میزان مصرف برق به ازای خارج کردن یک گالن آب به شکل بخار به هوا هم توجه داشته باشید. در نهایت، با توجه به اینکه اغلب شهرهای ایران درگیر آب لوله‌کشی سخت هستند، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هنگام استفاده از آب سخت، خروجی رطوبت دستگاه چقدر است. چراکه مواد معدنی محلول در آب سخت می‌توانند دستگاه بخور را مسدود کنند و رطوبت خروجی را به شدت کاهش دهند.

حال با توجه به هر آنچه در این مقاله‌ی جامع به آن اشاره کردیم، به سراغ معرفی پرفروش‌ترین دستگاه‌های بخور به استناد نظرات خریداران از سایت دیجی‌کالا می‌رویم.

پرفروش‌ترین دستگاه‌های بخور

دستگاه بخور سرد مدل Nano-L2

دستگاه بخور سرد مدل Nano-L2، محصولی با ارزش خرید بسیار بالا و به اندازه‌ی کف دست شماست (۱۰x3x3 سانتی‌متر) که با وزن ۵۰ گرمی که دارد به راحتی قابل جابه‌جایی است. ظرفیت مخزن آب این دستگاه در حدود ۰.۰۲ لیتر است، بنابراین نیاز است که به طور مداوم آن را آب کنید، که ممکن است برای بعضی کاربران خوشایند نباشد.

منبع تغذیه‌ی این کالا هم از طریق باتری و هم برق تامین می‌شود (و به خوبی شارژ ا نگه‌ می‌دارد!) و همراه با یک کابل شارژ USB به بازار ارائه شده است. البته لازم به ذکر است که با توجه به قابلیت‌های این محصول، فشار بخار در آن خیلی بالا نیست، بنابراین اگر به دنبال رطوبت و بخار آب زیاد هستید این دستگاه بخور مناسب شما نیست!

دستگاه رطوبت ساز و بخور سرد مدل DQ-107

اگر علاقه‌مند به خرید دستگاهی کاملا اقتصادی و در عین حال زیبا و فانتزی هستید، دستگاه رطوبت‌ساز و بخور سرد مدل DQ-107 می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. این دستگاه دارای فیلتر و مخزنی با ظرفیت ۳۰۰ میلی لیتری است که سبک (۱۰۶ گرم) و قابل حمل است. وجود چراغ LED (می‌توانید به عنوان چراغ خواب از آن استفاده کنید) در کنار کارایی قابل قبول، این دستگاه بخور این محصول را جزو پرفروش‌های دیجی‌کالا کرده است.

ابعاد DQ-107 در اندازه‌های ۷۸x78x119 میلی‌متر است و قابلیت کارکرد به صورت منقطع تا ۶ ساعت را دارد. این نوع کالای بخور هم به صورت شارژی و هم برقی قابل استفاده است و همراه با فیلتر یدکی در جعبه به بازار عرضه شده است. در کنار این مزایا باید بدانید که دستگاه رطوبت‌ساز و بخور سرد مدل DQ-107 قابلیت تولید بخار با فشار بالا را ندارد و حجم کم مخزن آن شما را به آب کردن دائمی دستگاه مجبور می‌کند، اما در حالت کلی با چنین رنج قیمتی محصولی به‌صرفه به حساب می‌آید که برای کارهای سبک مناسب است.

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد درما مدل DEM-F600

دستگاه بخور و رطوبت‌ساز سرد درما مدل DEM-F600، محصولی مناسب برای اتاق‌هایی با اندازه‌ی متوسط و محیط کار است که توانایی مرطوب‌سازی هوای محیط را تا حد بالایی دارد. منبع آب این دستگاه در قسمت بالایی آن قرار دارد و در حدود ۵ لیتر ظرفیت نگهداری از آب (معادل ۲۰ بطری ۲۵۰ میلی‌لیتری) را دارد. از ویژگی‌های بسیار عالی این کالا مجهز بودن آن به یک مانیتور شفاف و واضح برای نمایش وضعیت دستگاه در کنار ابعاد ۱۸۷x200x295 میلی‌متری آن است.

علاوه بر این این نمایشگر قابلیت نمایش اطلاعاتی از قبیل سرعت، قابلیت زمان‌بندی و نمایش دما و رطوبت را دارد. جالب است بدانید که این کالای کاربردی قابلیت تنظیم بر روی ۳ عملکرد متفاوت را دارد و در کنار آن ویژگی‌های دیگری همچون آنتی‌باکتریال بودن مخزن، ضربه‌پذیری بالا، ثبات ابعاد، عایق بودن نسبت به برق و صدای کم (در حد dB 36) برخوردار است. بنابراین اگر به دنبال یک محصول حرفه‌ای و با طول عمر بالا هستید، مطمئنا دستگاه بخور و رطوبت‌ساز سرد درما مدل DEM-F600 می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند.

دستگاه بخور

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد درما مدل F329

دستگاه بخور و رطوبت‌ساز سرد درما مدل F329 محصولی از نوع اولتراسونیک است که با وجود فیلتر پارچه‌ای گردوغبار برای پاکسازی بخارات آب، محدوده‌ی صدای ۳۶ دسیبل و هشدار اتمام آب کالایی باکیفیت برای انواع مختلفی از استفاده‌های حرفه‌ای و عمومی است. جنس بدنه‌ی این نوع بخارساز پلاستیک ABS است که همین مساله هم قابلیت ضربه‌گیری بالایی را به آن می‌بخشد. سطح پوشش خانگی به منظور عملکردی کامل در این محصول در حدود ۲۰ الی ۳۰ متر مربع است و ظرفیت مخزن آب آن تا ۵ لیتر است.

جالب است بدانید که با خرید این دستگاه بخور سرد می‌توانید به طور اتوماتیک رطوبت محیط خود را کنترل کنید، در درون دستگاه گیاهان خوشبو یا میوه بریزید و از هوایی متعادل و لطیف لذت ببرید. لازم به ذکر است که رطوبت‌ساز سرد درما مدل F329 نسخه ارتقا یافته Aroma325 است که از جمله پرفروش‌ترین مدل‌های بخور سرد از برند درما است. مسلما این قابلیت‌ها در کنار صدای کم (۳۸ دسی‌بل)، وزن مناسب (۱۱۰۰ گرم) و ابعاد جالب‌توجه (۲۵۰x250x320 میلی‌متر) این کالا را به محصولی بادوام و با ارزش خرید بالا تبدیل کرده است.

چکیده

خرید دستگاه بخور می‌تواند گزینه‌ی بسیار مفیدی برای حفظ سطح رطوبتِ سالم در خانه باشد، از خشکی پوست جلوگیری کند و تنفس را راحت‌تر کند. در یک کلام راحتی و آسایش شما و اعضای خانوادتان را بالاتر ببرد؛ البته به شرط اینکه با کسب اطلاعات کافی و توجه به جزئیات لازم اقدام به خرید محصولی مناسب با توجه به نیازهای خود کنید.

برچسب ها: دستگاه بخور
دیدگاه شما چیست

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *