نکات مهم در خرید بخاری برقی

نکات مهم در خرید بخاری برقی

لیلا عبدالهی ۱۸ دی ۱۴۰۲ 5 ماه پیش

بیشتر ما در فصل پاییز و زمستان به طور متداولی دنبال یک وسیله گرمایشی خوب میگردیم که کل خانه را گرم نگه دارد. بخاری برقی نیز یکی از این لوازم گرمایشی هست که بیشتر ما با آن آشنایی داریم و استفاده هم میکنیم. اما نکاتی در خرید بخاری برقی وجود دارد.

اگر شما هم می‌خواهید یکی از این لوازم گرمایشی را به منزل‌تان اضافه کنید بهتر است حتما برخی از نکات را بررسی کنید. با اطلاع از نکات مهم در خرید بخاری برقی می‌توانید با اطمینان و آگاهی کافی این وسیله را به محیط خانه یا محل کارتان اضافه کنید.

در ادامه به بررسی نکات نهم در خرید بخاری برقی میپردازیم. برای بررسی مطالب بیشتر میتوانید به بلاگ انتخاب سنتر مراجعه کنید.

خرید بخاری برقی

نوع بخاری برقی مهم‌ترین چیزی است که قبل از خرید باید در نظر بگیرید. شما باید در ابتدا پاسخ این سوال که چه نوع بخاری برقی بخریم را پیدا کنید. مدل‌های مختلفی از بخاری برقی در بازار وجود دارد که انتخاب نوع مناسب آن می‌تواند نتیجه‌ای دلچسب برای شما به همراه داشته باشد.

برخی از بخاری‌های برقی را می‌توانید به سادگی روی دیوار آویزان کرده یا متصل کنید؛ معمولا این مدل‌ها را در هتل، حمام و اتاق‌هایی با فضای محدود مشاهده می‌کنیم که بخاری برقی دیواری نامیده می‌شوند. در حالت کلی می‌توان سه فناوری گرمایشی تابشی، همرفتی و پرتاب باد را به عنوان فناوری‌های گرمایشی این وسیله معرفی کرد.

بخاری برقی

هیتر برقی همرفت

معمولا بخاری‌های همرفت، گرمایش یکنواختی دارندو همچنین قابلیت گرم کرد تمام اتاق را دارند.

بخاری برقی تابشی

بخاری‌های تابشی، گرمایش سریع و نقطه‌ای را در فضاهای کوچک ارائه می‌دهند. به همین خاطربهتر است این نوع بخاری ها در اتاق های کوچکتری استفاده شود.

هیتر برقی فن دار

همچنین بخاری‌های فن دار از یک فن داخلی استفاده می‌کنند که روی عنصر گرمایشی جریان دارد. این نوع هیتر ها میتوانند گرما را در محیط بزرگتری پخش کند و خیلی سریع تر مکان مورد نظر را گرم کنند. همچنین با وجود فن گرمایش فقط در یک نقطه صودت نمیگیرد.

بخاری برقی هالوژنی

بخاری برقی هالوژنی یک نوع دستگاه گرمایشی است که از مجموعه‌ای لامپ هالوژنی و فن تشکیل می‌شود. کارایی این دستگاه به گونه‌ای است که در ابتدا لامپ بخاری برقی هالوژنی گرما ایجاد می‌کند و حرارت با فن پخش می‌شود. توجه داشته باشید که بخاری برقی هالوژنی فن دار می‌تواند گرمای محیط را به خوبی تامین کند.

بخاری برقی کانوکتور

در این هیتر برقی از المنت استفاده می شود. این مدل بخاری برقی همانند بخاری تابشی صدا ندارد. البته سایز آن به نسبت بخاری برقی تابشی بزرگتر است.

بخاری برقی

مصرف انرژی

اگر نگران صرفه‌جویی در مصرف انرژی هستید، بهتر است قبل از انتخاب بخاری برقی، راندمان این لوازم را با هم مقایسه کنید. با این که بخاری‌های برقی قابل حمل، فاقد سطح کارایی استاندارد همانند رتبه‌بندی EER در سیستم‌های AC هستند، اما کماکان امکان محاسبه هزینه‌های عملیاتی وجود دارد.

برای جلوگیری از افزایش سرسام‌آور قبض‌های برق باید بخاری برقی را متناسب با محیط و اندازه مکانی خود انتخاب کنید، همچنین ویژگی‌هایی همانند حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ترموستات‌های قابل تنظیم، وات پایین و تایمرهای قابل برنامه‌ریزی می‌توانند در به حداقل رساندن مصرف برق و کاهش هزینه‌ها موثر باشند.

ایمنی

بسیاری از تولیدکنندگان برای کاهش قابل توجه خطر آتش‌سوزی، دستگاه‌های خود را به قابلیت‌های امنیتی متعدد مجهز می‌کنند. برخی از بخاری‌های برقی دارای قطع‌کن هستند که بعد از واژگونی به صورت خودکار باعث خاموش شدن دستگاه می‌شود.

محافظت در برابر گرمای بیش از حد را باید یکی دیگر از عملکردهای ایمنی ارزشمند معرفی کرد که در بخاری‌های برقی مشاهده می‌شود.

توجه داشته باشید که نباید کابل برق بخاری را به چند راهی متصل کنید. اتصال مستقیم به برق می‌تواند مانع بروز حوادث احتمالی شود.

بخاری برقی

چکیده

هنگامی که به دنبال خرید بخاری برقی هستید، باید به محیطی که قرار است از آن استفاده کنید، توجه ویژه داشته باشید. قدرت بخاری برقی برحسب وات تعیین می‌شود. به طور کلی، هر متر مربع می‌تواند با 10 وات توان گرمایشی گرم شود، بنابراین یک اتاق با اندازه 150 متر مربع نیازمند بخاری برقی 1500 وات است.

همچنین در نظر داشته باشید بخاری های برقی مصرف انرژی زیادی دارند و اگر میخواهید از این وسیله برای یک محیط نسبتا بزرگ استفاده کنید بخاری گازی انتخاب بهتری برای شما میباشد. و بهتر است از بخاری برقی برای محیط های کوچک تری استفاده کنید.

برچسب ها: بخاری برقی
دیدگاه شما چیست

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *