طرز استفاده از ساندویچ ساز

طرز استفاده از ساندویچ ساز

لیلا عبدالهی ۱۶ دی ۱۴۰۲ 6 ماه پیش

بیشتر ما ساندویچ دوست داریم ولی به دلیل مطمئن نبودن از کیفیت سانویچ های بیرون، نمیتوانیم هر موقع که دلمان خواست ساندویچ بخوریم. پس بهترین راه درست کردن ساندویچ در خانه با مواد اولیه خود هست حال برای اینکه ساندویچ طعم خوبی داشته باشد. استفاده از ساندویچ ساز انتخاب خوبیست.

ساندویچ ساز یکی از دستگاه‌های مخصوص آشپزخانه است که برخلاف صبحانه ساز که چند سالی می‌شود. کاربرد بسیاری پیدا کرده و در بسیاری از خانه‌ها پیدا وجود دارد. این دستگاه برای ساخت اسنک و ساندویچ‌های کوچک کاربرد دارد. ساندویچ ساز یا اسنک ساز چند مدل دارد. که با تغییر سینی‌های داخل دستگاه می‌توان با آن چندین مدل ساندویچ، وافل، اسنک و حتی در برخی مدل‌ها پیتزا درست کرد.

در ادامه به بررسی بیشتر ساندویچ سازها میپردازیم. برای مطالعه مطالب بیشتر یتوانید به بلاگ انتخاب سنتر مراجعه کنید.

ساندویچ ساز

ساندویچ ساز

ساندویچ ساز مدل‌های مختلفی دارند و توسط برندهای مختلفی در دنیا در حال تولید هستند. که برخی مصارف صنعتی دارند و در مغازه‌های اغذیه‌فروشی استفاده می‌شوند و برخی دیگر مدل خانگی هستند. معمولاً مدل‌های خانگی تک کاره هستند و مدل‌های صنعتی چند کاره.

معمولا بسته به مدل و قیمت ساندویچ ساز، جنس آن‌ها بین چدن، آلومینیوم و تفال متغیر است. سینی‌ها جدا می‌شوند و در مدل‌های چند کاره سینی مخصوص ساخت وافل، تست، ساندویچ، کوکی و دیگر موارد وجود دارد. سینی‌ها در برخی دستگاه‌ها جدا می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را بشویید. و در برخی موارد جداشونده نیستند و برای تمیزکردن باید به دستمال نمدار بسنده کنید.

طرز استفاده از ساندویچ ساز

ساندویچ سازها معمولا کاربری یکسانی دارند. به طوری که با یک کابل به برق شهری وصل میشوند و بعد روشن کردن دستگا، دستگاه شروع به گرم شدن میکند. از جمله برگ برنده های این دستگاه قابلیت تنظیم درجه گرما میباشد. گه شما میتوانید با توجه به نیاز خود گرمای دستگاه را زیاد یا کم کنید. این دستگاه ها انواع مختلفی نیز دارد که در ادامه به آنها توجه خواهیم کرد.

انواع ساندویچ ساز

ساندیویچ ساز چند کاره

همان‌طور که گفته شد. ساندویچ ساز ها چندین مدل دارند. که برخی از آن‌ها تک کاره و برخی دیگر چند کار را انجام می‌دهند. ساندویچ ساز تک کاره قابلیت تست اسنک و ساندویچ را دارد یا وافل ساز هایی هستند که توانایی ساخت اسنک را هم ندارند.

ساندویچ ساز چند کاره در حقیقت سینی‌های مجزا دارد. که با تعویض آن‌ها می‌توانید هم ساندویچ درست کنید. وافل بپزید. گوشت گریل کنید و یا پیتزا بپزید.

استفاده از ساندویچ ساز

وافل ساز

وافل ساز نوعی از دستگاه‌های ساندویچ ساز است. که مخصوص ساخت وافل هستند و بیشتر در مغازه‌های بستنی و شیرینی‌فروشی استفاده دارند. اما با خرید ساندویچ ساز چند کاره می‌توانید از وافل سازآن هم استفاده کنید یا اگر قصد پخت وافل دارید. وافل سازبخرید و صبحانه‌های خود را متفاوت آغاز کنید.

وافل یک نوع شیرینی بسیار ساده است. که مانند پنکیک به‌عنوان صبحانه یا دسر از آن استفاده می‌شود. وافل را با شیره یا بستنی و مارمالاد مصرف می‌کنند و شکل کندو عسلی آن نماد وافل در دنیا است.

اسنک ساز

پایه ساخت اسنک دو نان تست است که روی‌هم قرار می‌گیرند و بین آن‌ها مواد تشکیل‌دهنده وجود دارد. برای ساخت اسنک از ساندویچ ساز چندکاره استفاده می‌شود. که یکی از سینی‌ها ظرفیت ساخت دو اسنک به‌صورت همزمان را دارد. اما دستگاه اسنک ساز هم وجود دارد که به جز ساخت اسنک استفاده دیگری ندارد و فقط از سینی ساخت اسنک برخوردار است.

استفاده ساندویچ ساز

انتخاب بهترین ساندویچ ساز

اگر قصد دارید برای آشپزخانه خود دستگاه ساندویچ ساز بخرید. پیشنهاد می‌کنیم مدل‌های چند کاره را تهیه کنید تا بتوانید هروقت که خواستید اسنک بپزید، وافل درست کنید یا ساندویچ را گریل کنید.

ساندویچ‌سازهای تک کاره برای مغازه‌دارهایی که می‌خواهند فقط یک کار با آن کنند بهتر است. برای مثال اگر می‌خواهید فقط اسنک درست کنید. هزینه زیاد برای خرید ساندویچ ساز چند کاره معقولانه نیست و ساندویچ سازی تهیه کنید که فقط مخصوص ساخت اسنک است.

طرز استفاده از ساندویچ ساز

چکیده

خرید یک ساندویچ ساز میتواند غذاهایتان را چندین مرتبه ارتقاع بخشد و یکی از ستاره های آشپزخانه تان باشد. اما هنگام خرید ساندویچ ساز در نظر داشته باشید برندهای خارجی قیمت بالایی دارند و گارانتی ندارند، اما ساندویچ ساز ایرانی هم قیمت مناسب‌تری دارد و هم شامل گارانتی می‌شود.

با توجه به اطلاعات مذکور شما میتوانید ساندویچ ساز مناسب استفاده خود را انتخاب کرده و از استفاده آن لذت ببرید.

دیدگاه شما چیست

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *